XXIV. Valašský autosalon nabídne automobilové skvosty


Po víceleté pauze se Valašský autosalon vrací na Vsetín. Jeho 24. ročník se uskuteční ve dnech 27. – 28. června 2020 na Zimním stadiónu Vsetín. Jeho prostory budou hostit nespočet automobilových značek, ale také řadu premiér a opravdových taháků. Tím může být i soutěž, jehož hlavní cenou je elektrokolo.

XXIV. Valašský autosalon nabídne automobilové skvosty

Valašský autosalon proběhl naposledy před dvěma lety ve Valašském Meziříčí, nyní se v rotaci opět vrací na Vsetín. I díky tomu převzal záštitu nad akcí II. místostarosta města Vsetín Ing. Tomáš Pifka.

„Řádově počítáme s patnácti značkami automobilů, ale ještě větší radost mám z faktu, že na naši nabídku reagovali i prodejci čtyřkolek a poprvé v historii budou k vidění také karavany. Kromě toho budou ke zhlédnutí zajímavé modely. Už téměř jistě se návštěvníkům představí Ferrari 450 Italia nebo v české premiéře trojice vozidel Shelby,“ říká úvodem šéf pořadatelského týmu Jaromír Tomaštík.

 

Právě unikátní americké automobily Shelby budou premiérově k vidění na Valašském autosalonu díky oficiálnímu distributorovi vozů Shelby pro Českou a Slovenskou republiku – valašskomeziříčské společnosti Auto Kora top s.r.o.

„K vidění budou tři modely – Shelby F-150, Shelby F-150 Super Snake a Shelby Mustang GTE,“ upřesňuje zástupce společnosti David Řepka.

 

Další premiéra na autosalonu ve Vsetíně je spojena s automobilovými soutěžemi, které jsou velmi úzce spojeny s Jaromírem Tomaštíkem, pořadatelem populární Valašky, která se letos uskuteční pod názvem KOWAX ValMez rally 7. – 9. srpna 2020.

„Fanoušci rally budou moci poprvé oficiálně spatřit závodní speciál Ford Fiesta Proto. Půjde o první postavené auto třídy OPEN N, které bude debutovat na červencové Rally Bohemia. Kromě toho nebudou na ploše zimního stadionu chybět ani speciály Hyundai i20 a Škoda Fabia kategorie R5,“ upozorňuje stále aktivní soutěžák Jaromír Tomaštík.

 

Autosalon nabídne i tradiční propojení s celostátními i místními autoritami. Mezi vystavovateli nebude chybět hostitelské město Vsetín, přítomni budou i zástupci Policie České republiky.

„Radost mám i z našeho spojení s oficiálním týmem Besipu, který pro návštěvníky připravuje řadu akcí, včetně nárazového trenažéru, kde si budou si moci zájemci vyzkoušet náraz v rychlosti 40 km/h. Udělat si podobnou představu někdy není od věci… Dále jsme se dokázali dohodnout s výrobcem a prodejcem speciálních nástaveb. Svoji práci bude prezentovat na hasičském voze, kterým disponuje jeden z místních hasičských sborů,“ vypráví Jaromír Tomaštík.

 

Vsetínský Lapač pak využijí ke svým prezentacím i výrobci nářadí a servisní techniky, prodejci autodoplňků. Velkým tahákem pro návštěvníky se může stát bezplatná kontrola vozu, včetně diagnostiky, tisku hlášení chyb. Součástí bude o zjištění kvality brzdové kapaliny či těsnosti chladicího systému. To vše zdarma po předložení vstupenky. A se zakoupením vstupenky bude souviset i účast ve Velké hře Valašského autosalonu, kde bude hlavní výhrou elektrokolo a druhou cenou nákup v hodnotě deseti tisíc korun u vsetínského prodejce zahradní techniky Železářství Kumbár s.r.o.

 

Závěrem nezbývá než všechny pozvat k účasti na 24. ročníku Valašského autosalonu, jehož brány budou otevřeny mezi 9:30 – 17 hod. Vstupné pro dospělé činí 50 korun, děti do 15 let mají v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma.

 

XXIV. Valašský autosalon, tiskový servis

Tomáš Plachý, foto: Jiří Škrobák