Výtvarná soutěž ´Nakresli rally´ zná své vítěze


První akcí valašského rallyového týdne se stalo vyhodnocení a vernisáž prací dětí z mateřských škol, žáků a studentů základních a středních škol Nakresli rally. Její čtvrtý ročník zabezpečila společnost JTRT pro s.r.o, pořadatel 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018, ve spolupráci se vsetínskou Střední školou Kostka s.r.o. Partnerem jim při organizaci bylo Muzeum regionu Valašsko. Patronát nad letošní výtvarnou soutěží Nakresli rally převzala místostarostka města Valašské Meziříčí Yvona Wojaczková.

Výtvarná soutěž ´Nakresli rally´ zná své vítěze

Nejlepší dílka vybírala porota z více než tří set výtvarných prací. Zaslalo je téměř čtyřicet mateřských, základních a středních škol, školních družin a středisek volného času, ale dorazily i od jednotlivců z míst od Ostravy přes Valašsko až po Kladno. „Snahou organizátorů výtvarné soutěže Nakresli rally je seznámit veřejnost s výtvarnou představou dětí a mládeže o Valašské rally, o rychlých autech a jejich posádkách či krajině, kterou soutěžní vozidla projíždějí. A také s pocity, jež Valašská rally u nejmladší generace vyvolává. Nebo o fair play v motoristickém sportu. To všechno ztvárněno klasickou či netradiční a zajímavou výtvarnou technikou,“ poznamenala předsedkyně hodnotitelské komise Jaroslava Ševčíková ze Střední školy Kostka.

Slavnostní vyhodnocení, předání cen a vernisáž bylo připraveno na pondělí 19. března 2018 v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. A to za účasti nejenom pořadatelů výtvarného klání Jaroslavy Ševčíkové a Miriam Kamelandrové. Pozvání přijali také členka výboru pro kulturu a památky Zlínského kraje a kulturního výboru města Valašské Meziříčí Irena Koutná a valašský rally jezdec Jaroslav Pešl. „Jsem mile překvapena a potěšena. Věřím, že tradice v pořádání výtvarné soutěže pro děti v rámci doprovodného programu Valašské rally bude pokračovat. Pořadatelům a dětem, které se do soutěže zapojily, patří velký dík,“ vyjádřila se Irena Koutná. „O rally na Valašsku a její fanoušky už strach nemám. Tolik nadšenců mezi dětmi jsem nečekal,“ dodal Jaroslav Pešl, který umožnil zájemcům po skončení oficiální části slavnostního odpoledne vyzkoušet si závodnickou přilbu a posadit se do ostrého závodního auta Mitsubishi Lancer Evo IX.

Mezi pracemi se velkému zájmu a pozornosti těšil papírový model vozu Škoda Felicia Kit Car zpracovaný podle představ Matěje Hůště a Adama Hrni, žáků 8. A Základní školy Vsetín – Sychrov. Kluci na auto umístili nápis: Vyrobeno pro ředitele Valašské rally 2018 Jaromíra Tomaštíka. „To je velmi milé. Chlapcům moc za jejich práci děkuji. Rád se s nimi při nejbližší příležitosti osobně setkám. Model bude po celou dobu Valašky vystaven na ředitelství soutěže v budově valašskomeziříčské radnice,“ svěřil se předseda organizačního výboru 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018.

 

Výsledky 4. ročníku výtvarné soutěže Nakresli rally

Vítězové jednotlivých kategorií získali pohár prezidenta Ústředního automotoklubu České republiky a dárkovou tašku Autoklubu České republiky. Jaroslav Pešl jim věnoval svůj nástěnný kalendář. Vyhodnocení na prvním až třetím místě pak získali ceny věnované společností JTRT pro a Střední školy Kostka.

Absolutním vítězem a držitelem hlavní ceny soutěže, který byl letos vyhlášen poprvé, se stal kolektiv MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené, skupina internát.

Kategorie mateřské školy

 1. místo - Daniel Fusek, MŠ Štěpánov, Valašské Meziříčí
 2. místo - Vít Kržin, MŠ Lhotka, Ostrava-Lhotka
 3. místo - Dominik Janíček, MŠ Na Kopečku, Vsetín

čestné uznání

Mikuláš Štěpán Povondra – výtvarný kroužek Zdenka při SZŠ a VOŠZ Kladno, klub UNESCO

Kategorie 1. stupeň základní školy

 1. místo - Radim Pospíšil, ZŠ Salvátor, Valašské Meziříčí
 2. místo - Dorota Trefilová, ZŠ Lešná
 3. místo - Markéta Janků, ZŠ Ohrada, Vsetín

Kategorie 2. stupeň zš a střední školy

 1. místo - Kateřina Vančurová, ZŠ Vsetín, Sychrov 97
 2. místo - Martin Zelinka, SOŠ Josefa Sousedíka, Vsetín
 3. místo - Soňa Bartíková, ZŠ Ohrada, Vsetín

čestné uznání Martina Hajná, ZŠ Vidče

Kategorie kolektivy

 1. místo - Kolektiv MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené, skupina internát
 2. místo - III. Tř. Berušky a Broučci MŠ Trojlístek, Komenského Nový Jičín
 3. místo - Školní družina ZŠ Vsetín, Sychrov 97, třída p. vychovatelky Matute

Cena Střední školy Kostka

Matěj Húšť a Adam Hrňa, 8. A, ZŠ Vsetín, Sychrov 97

Hlavní cena soutěže a pohár vítězů

Kolektiv MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené, skupina internát

 

Informačním kanálem 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018 je stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži naleznou zájemci také na facebookovém profilu Valašská Rally Valmez.

37. Valašská rally ValMez 2018, tiskový servis

Text a foto: Dušan Póč