Virtuální Valaška jde do finiše


1. KOWAX Valašská online rally ValMez má aktuálně v cíli téměř dvě stovky účastníky. Ostatní mají čas do středeční půlnoci, kdy končí možnost odjet si tento virtuální závod.

Virtuální Valaška jde do finiše

V unikátní aktivitě pořadatelského týmu KOWAX Valašské rally ValMez a největší české RBR komunity NRC zatím vládnou zahraniční účastníci. V absolutní pořadí se na prvních třech místech seřadili startující ze Slovenska, Portugalska a Španělska. Nejrychlejším cílovým časem zatím disponuje Pavol Spišák, jenž zároveň vévodí i kategorii „Real“. V tomto hodnocení pak Slováci drží kompletní podium – za druhým Štefanem Spišákem (aktivní spolujezdec Pavola) figuruje bývalý slovenský šampión „dvoukolek“ Ján Kundlák. Česká „real“ želízka většinou chybovala a propadla se do spodních pater výsledkové listiny.

 

Průběžné pořadí 1. KOWAX Valašská online rally ValMez

  1. SPIŠÁK Pavol (SK - Škoda Fabia R5 evo) 41:06.78 „Real“
  2. ESTEVEZ Oscar (P - Hyundai i20 R5) + 10.58
  3. PEROJO Eduardo (E - Škoda Fabia R5 evo) + 14.73
  4. WEZOWSKI Marek (PL - VW Polo GTI R5) + 22.02
  5. VALERIAN Václav (CZ - Subaru Impreza WRC S9) + 37.79

 

Další pořadí „Real“

  1. SPIŠÁK Štefan (SK - Škoda Fabia R5 evo) + 52.71
  2. KUNDLÁK Ján (SK - Škoda Fabia R5 evo) + 1:09.51
  3. WROBLEWSKI Kacper (PL - VW Polo GTI R5) + 1:25.15

 

Pořadatelé však doufají, že v posledních hodinách bude 1. ročníku KOWAX Valašské online rally ValMez správně gradovat. Stane se tak i díky aktivní účasti „staré dobré rally gardy“, tedy většího počtu ostřílených soutěžních jezdců. Ti se na tratích RBR Valašky objeví během úterý a středy. Dále se pokusíme zprostředkovat i jízdu úřadujícího slovenského šampióna Martina Kočiho a ve středu v podvečer také dalšího slovenského jezdce a jednoho z nejrychlejších aktivních jezdců NRC komunity Dennise Zeťáka (předpoklad středa 19 hod. / připravený odkaz https://www.youtube.com/watch?v=gcGJs1elpgY&fbclid=IwAR0xBologbmAzN0btSH-6T1OOi0n1xXMw-60FMtOKxnGh2Ge2ngJ0ZBNMQk). Doufáme, že se nám podaří včas dostat link i na „live“ jízdu dalšího z favoritů Švéda Mattiase Adielssona.

 

Čechy (youtube kanál Valašská rally ValMez / https://www.youtube.com/channel/UC-hzRZnJ-40FdjjXkkjfBBA)

 

Úterý

Středa

15 hod.  / Jaromír Tomaštík

17 hod. / Vojtěch Štajf

19:30 hod. / Karel Trojan

10 hod. / Sandra Pokorná

12 hod. / David Suchařípa

14:30 hod. / Václav Pech

 

Morava (youtube kanál NRC / https://www.youtube.com/channel/UCF84tFM_33lSQgvQm8JEWIg)

 

Úterý

Středa

16 hod. / Tomáš Plachý

18 hod. / Martin Březík

16 hod. / Martin Vlček

18 hod. / René Dohnal

 

Další podrobnosti o virtuální KOWAX VR online rally vám budeme průběžně přinášet na oficiálních stránkách (www.valasskarally.cz) a facebookovém profilu Valašky, stejně jako na stránkách komunity NRC (www.naparbrcup.com).

 

39. KOWAX Valašská rally ValMez 2020, tiskový servis