Valašská rally láká sedmdesátku posádek


Organizační tým 39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, která se uskuteční 26. – 28. března 2021, eviduje více než sedmdesátku přihlášek. Nejnižší startovní čísla byla přidělena prioritním jezdcům FIA Janu Kopeckému a Nikolaji Grjazinovi, které bude „nahánět“ úřadující český šampión Václav Pech.

Valašská rally láká sedmdesátku posádek

Taky by se úvodní odstavec mohl proměnit v příměr, 24 speciálů R5 proti jediného vozu WRC Václava Pecha. Výčet automobilů specifikace Rally2 v seznamu přihlášených zahrnuje hned pět značek. Kromě nejpočetněji zastoupených škodovek také vozy domácí stáje Hyundai Kowax Racing (4 vozy), dále modely VW Polo GTI, Ford Fiesta MkII a Citroën C3.

Z nasazení jezdců lze očekávat, že se může kopírovat průběh loňského srpnového klání valašskomeziříčské soutěže, kde si to o prvenství rozdali Václav Pech a Janem Kopeckým, o třetí příčku tvrdě bojovali Filip Mareš a Jan Černý. Nikolaj Grjazin nedávno ukázal svou rychlost na Arctic Rally Finland, kde obsadil třetí místo v hodnocení WRC2.

Do souboje na špičce se jistě budou chtít zapojit i valašští jezdci v čele s Miroslavem Jakešem či Erikem Caisem. Nejvýše postavený speciál Hyundai i20 R5 osedlá hájovský Martin Vlček. Pozornost pak bude jistě upřena i na mladíky Adama Březíka, Dominika Stříteského a Jiřího Pohlídala. Kromě Grjazina bude zpestřením účast Němce Alberta von Thurn und Taxis či Poláka Lukasze Kotarby.

Kvalitní startovní pole nabídnou i „dvoukolky“. Ty „povede“ úřadující mistr Jan Dohnal (Clio S1600), kterému se pokusí sekundovat René Dohnal (Peugeot 208 Rally4). V kontaktu s nimi jistě budou chtít být i jezdci s Fordy Fiesta Rally4 Petr Lukašík, Petr Zedník či účastník JWRC Ir William Creighton (start v rámci přípravy na dubnovou Rally Croatia). Nový vůz představí na Valašsku i David Štefan (Peugeot 208 Rally4). Českou premiéru vozu Renault Clio Rally5 obstará Václav Stejskal jun.

Valaška bude nově součástí České trofeje v rally historických automobilů, kam jsou přihlášeny tři posádky. Odkaz na seznam přihlášených posádek: http://valasskarally.cz/data/home/media/dokumenty2021/VR2021_startovka.pdf

Startovní pole čeká o víkendu deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích. Delší sobotní etapa je provázána s dvěma téměř dvacetikilometrovými testy Hukvaldy a Lešná. V neděli se bude pokračovat polokruhovou Juřinkou, památným úsekem Poličná – Jarcová a populární Bystřičkou.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se soutěž pojede bez diváků. Respektujte prosím tento fakt, protože jen díky němu dostala soutěž výjimku MZ. Buďte prosím k nám i posádkám ohleduplní, jen tak pomůžete rallysportu v Česku!

 

Informačním kanálem 39. KOWAX Valašské rally ValMez 2021 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

 

39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, tiskový servis

Text: Tomáš Plachý / foto: archiv pořadatele