Úvod soutěže pro Václava Pecha


V ostrém tempu začala první etapa letošní 41. KOWAX Valašské rally ValMez. Po nočním dešti se s nástrahami první rychlostní zkoušky nejlépe vypořádal Jan Kopecký na nové Škodě Fabii RS Rally2, v těsném závěsu s Václavem Pechem na Fordu Focus WRC. Na následující zkoušce si tato dvojice dílčí pořadí mezi sebou prohodila, když byl Pech o sedm vteřin rychlejší Kopeckého.

Úvod soutěže pro Václava Pecha

Po dvou ranních testech tak vede Václav Pech o 6.8 vteřiny před Janem Kopeckým, o dalších 5.6 sekundy zpět je pak třetí Filip Mareš na Fabii Rally2 Evo. Čtvrtá příčka náleží po RZ 2 Dominiku Stříteskému před Janem Černým a polským pilotem Lukaszem Kotarbou.

Z boje o první příčky vypadnul Adam Březík, kterému po prvním testu patřila šestá příčka, ale na druhé zkoušce po defektu levé přední pnematiky ztratil přes tři minuty.


Ohlasy jezdců po RZ 2:

Jan Kopecký: "Na první rychlostní zkoušce jsme asi měli výhodu prvního auta na trati, mohli jsme si volit stopu. Moc se mi to ale nelíbilo, byl jsem ze svého výkonu trochu rozpačitý. Na druhou stranu, na Lešné jsem byl spokojený a výsledek nestál za nic. Zatím mám tedy smíšené pocity. S autem se ale pořád sžíváme, nechci ho hned někde rozbít na tak těžkých vložkách. Funguje ale dobře, jen se musím naučit ho naplno využít."

Václav Pech: "Bylo to hodně těžké, hlavně Poličná byla strašně těžká. Klouže to tak, že přidáš plyn a jedeš ze strany na stranu na hranici uklouznutí. Na Lešné jsme měli dobrý čas, ale v cíli jsem si nebyl jistý jak jsme ji zajeli, protože to nebylo ani plynulé, ani hezké. Oproti loňsku to ale nebylo tolik mokré."

Filip Mareš: "Bylo to složité. Obuli jsme mokré pneumatiky, což hlavně ke konci Lešné už nebylo úplně ideální. Hlavně konec už byl docela proschlý a při dané délce zkoušky mě už v některých místech moc nepodržely. Jinak to ale bylo dobré. Ztráta na Vaška Pecha je velká, ale Honza Kopecký nám zase o tolik neuletěl."

Dominik Stříteský: "Bylo to náročné. Vlhká místa, mokro, někde zase sucho. Ale za nás dobré. Nechápeme jen, kde Vašek Pech teď tak uletěl, ale není zase tak daleko. Volba pneu se nám asi povedla parádně."

Jan Černý: "Na to, že jedeme s novým autem a na nových pneumatikách to bylo dobré, jsem spokojený. Na první zkoušce to byl pěkný čas, teď jsme dost dostali, ale úplně jsem se necítil. Párkrát jsem to trošku lovil, ale v pohodě, závod bude ještě dlouhý a baví nás to. Na druhou sekci nepočítáme s nějakými zásadními změnami."

Adam Březík: "Na dvojce jsem trefil betonový antikat. Bohužel. Rozbitý ráfek, ztráta tři minuty."

KOWAX Valašská rally ValMez, tiskový servis

Jan Vaškovič, foto: autor