Tratě Valašky 2018 se představují (II. etapa)


Několik novinek půjde najít i v neděli, tedy ve druhé etapě valašské soutěže. Neděle je složena z osmi zkoušek, na čtyřech úsecích.

Tratě Valašky 2018 se představují (II. etapa)

Den otevře průjezd testem Hukvaldy, následovat budou Bystřička, Juřinka a znovu Hukvaldy. Poté se soutěžní vozy vrátí do Kopřivnice, kde po dvou průjezdech polygonem se vydají vstříc posledním dvěma zkouškám, Bystřičce a Juřince, která program soutěže uzavře.   

„Hukvaldy jsou v úvodní části téměř shodné s loňským ročníkem, odlišíme se až v samotném závěru. Posádky v něm zamíří do Mniší a posléze po místních komunikacích až do Tiché. Toto je pasáž, která má sportovně opět svou kvalitu a jsem rád, že se nám ji podařilo vyjednat.

Bystřička je na Valašce každoročně pojmem, letos jsme ji prodloužili na více než patnáct kilometrů tím, že startujeme v obci Vidče. Posádky čeká krátce po startu zrádný sjezd do Valašské Bystřice a následně už není třeba tento úsek, projíždějící ´jednosměrkou´ kolem přehrady Bystřička příliš představovat. Diváky samozřejmě zveme do JTRT Areny, která má tradiční, osvědčenou podobu. Více se rozepisovat o vložce Juřinku je rovněž ´nošením dříví do lesa´. Její podoba je naprosto stejná jako loni. Posledním testem bude Tatra. Díky televiznímu projektu ´Valaška Live´ už o ní bylo napsáno docela dost. Věřím, že neokruhová podoba bude u jezdců přijata mnohem příznivěji a na své si přijdou i diváci, popsal druhý den KOWAX Valašské rally ValMez Jaromír Tomaštík.

Z cíle Juřinky ve Lhotce nad Bečvou zamíří přední posádky už na náměstí ve Valašském Meziříčí, kde bude po 15:30 hod. na programu předávání cen vítězným posádkám.  

Informačním kanálem 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018 je stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži naleznou zájemci také na facebookovém profilu Valašská Rally Valmez.

37. Valašská rally ValMez 2018, tiskový servis

Tomáš Plachý, Dušan Póč