Pořadatelský tým Valašky věří v březnový start


KOWAX Valašská rally ValMez 2021, 39. ročník populární soutěže, je naplánován na termín 26. – 28. března 2021. Závod na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje je zařazen do seriálu European Rally Trophy – Central, Central European Zone a MČR v rally 2021. Naopak pořadatelé nemohou počítat s účastí slovenských posádek.

Pořadatelský tým Valašky věří v březnový start

Potvrzené záštity předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiku Radka Vondráčka, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a Moravskoslezského kraje Iva Vondráka signalizují, že se neúprosně blíží tradiční termín Valašské rally. I přes termínovou kolizi se závodem ERC na Azorech se tak stane opět poslední březnový víkend, neboť o týden později bude valašský region ve znamení velikonočních svátků.

„V tomto směru jsme neměli na výběr. Navíc jsme ani netušili, že se Šumava s Vltavou pojedou až v květnu. Velikonoce jsou totiž na Valašsku svátkem, který musíme respektovat. Kdybychom tam neučinili, vyvstala by nám řada komplikací, nesetkali bychom se ani s pochopením u městských a obecních samospráv,“ naznačuje předseda organizačního výboru 39. KOWAX Valašské rally ValMez Jaromír Tomaštík.

 

Pořadatelský tým aktuální pracuje na přípravách trati a bezpečnostního plánu, dolaďují se poslední skutečnosti do Zvláštních ustanovení, které následně projdou schválením na mezinárodní federaci FIA. Nic se nemění na zázemí soutěže ve Valašském Meziříčí, kde proběhne administrativní i technická přejímka (zázemí Autocentra Lukáš) a v pátečním podvečeru prozatím plánovaný slavnostní start. Dalším důležitým místem bude zkušební polygon Tatry v Kopřivnici, kde bude zázemí servisu.

„Po středeční prezentaci čekají ve čtvrtek a v pátek posádky seznamovací jízdy, které se částečně prolnou s časem administrativní a technické přejímky a následným shakedownem. Celkově bude na trénink pět úseků. Každý se pojede shodně dvakrát,“ odkrývá harmonogram ředitel rally Rudolf Kouřil a pokračuje: „Jelikož lze očekávat, že přístup do servisu bude výrazně omezen, případně zakázán, rozhodli jsme se vypustit ´erzetu´ v kopřivnickém areálu. O to volnější ruce budeme mít pro případné plnění aktuálních epidemiologických opatření.“

 

Přihlášky plánujeme spustit 1. března, přičemž jejich uzávěrka bude 11. března o půlnoci. Pro majitele soutěžních aut je zásadní informací fakt, že pro Valašskou rally bude v platnosti testování soutěžních vozů z loňské sezóny! Pořadatelský tým se bude snažit přilákat na start i posádky historických automobilů, pro které bude vypsán dvoudílný Memoriál Jiřího Sedláře (rovněž na Rally Fulnek Odry). Konkrétní podmínky pro zájemce o start zveřejníme v dalších tiskových informacích.

 

Každého z fanoušků pak jistě zajímá, na kterých úsecích se bude závodit. Z kopřivnického polygonu se posádky v sobotu vydají na tratě dvou téměř dvacetikilometrových rychlostních zkoušek Hukvaldy a Lešná. V neděli pak harmonogram obsahuje testy Juřinka, Poličná a Bystřička. První posádky dorazí na cílovou rampu na náměstí ve Valašském Meziříčí v nedělním odpoledni, krátce před 15. hodinou.

„Samozřejmě neustále sledujeme vývoj epidemiologické situace, jsme v kontaktu s Národní sportovní agenturou, s vedením Autoklubu a příslušnými hygienickými stanicemi. Poslední dny přinášejí pozitivní informace v návaznosti na pořádání sportovních akcí, což nás těší. Jako mezní datum rozhodnutí o konečné podobě akce v plánovaném termínu jsme si interně stanovili datum 26. února,“ uzavírá úvodní tiskovou informaci Jaromír Tomaštík.

 

Informačním kanálem 39. KOWAX Valašské rally ValMez 2021 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, tiskový servis

Text: Tomáš Plachý / foto: Rallyservice.cz