KOWAX Valašská rally ValMez zatím virtuálně


E-sport aktivity aktuálně zůstávají jedinou možností uskutečnit automobilovou soutěž. Toho si jsou vědomi i pořadatelé KOWAX Valašské rally ValMez. I proto ve spolupráci s největší českou RBR komunitou NRC (Napa RBR Cup) vypisují KOWAX Valašská online rally ValMez.

KOWAX Valašská rally ValMez zatím virtuálně

Nutné odložení 39. ročníku KOWAX Valašské rally ValMez vnuklo pořadatelskému týmu myšlenku, pokud nemůže zorganizovat a odjet standardní Valašku, pokusí se uspořádat alespoň tu virtuální. Společně s českou komunitou RBR připravuje jak pro licencované jezdce, tak i pro fanoušky a další aktivní hráče on-line her první ročník.

Celková délka virtuálního závodu je 75,8 km, na účastníky čekají čtyři rychlostní zkoušky na úsecích – Sosnová, Raková, Semetín a Halenkovice (ve dvou průjezdech).

„Věřím, že náš nápad padne zejména u licencovaných jezdců na úrodnou půdu a že projeví zájem setkat se svými fanoušky v těchto dnech alespoň virtuálně a současně si s nimi také rádi změří síly.

Současně věřím, že se ostatní soutěže, od kterých si nyní ´půjčíme´ rychlostní zkoušky, na nás nebudou zlobit. A slibuji, pokud se akce setká s úspěchem, budeme v ní pravidelně pokračovat a učiníme vše pro zpracování typických RZ spojených s Valašskou,“ slibuje šéf organizačního týmu Valašky Jaromír Tomaštík.

 

KOWAX Valašská online rally ValMez se pojede v termínu od 9. - 15. dubna 2020. Shakedown bude pro účastníky připraven na dny 5. – 8. dubna 2020. K tomu bude využita RZ Svince.

„Ač jsme se o této možnosti začali bavit poslední neděli, setkala se tato myšlenka už nyní s velkým zájmem. Výhodu vidím i v tom, že spousta jezdců má graficky vyvedeny své speciály a můžou se s nimi virtuálně zúčastnit. U přihlášky pak najdete kompletní nabídku aut, se kterými se bude dát závodit,“ naznačuje Tomaštík.

 

Zájemci o účast se mohou už nyní registrovat na on-line odkaze:

https://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tourmntsview&torid=3f71e281ef6046926f1cd865e986b2ce

 

„Stačí kliknout a přihlásit se do systému. Upozorňujeme, že iniciály musí být uvedeny ve správném tvaru PŘÍJMENÍ Jméno (příklad TOMAŠTÍK Jaromír),“ upozorňuje zástupce Napa RBR Cupu a známý fotograf Dan Šimek.

 

Další podrobnosti o virtuální KOWAX VR online rally, včetně Zvláštních ustanovení, vám budeme průběžně přinášet na oficiálních stránkách (www.valasskarally.cz) a facebookovém profilu Valašky, stejně jako na stránkách komunity NRC.

 

KOWAX Valašská rally ValMez 2020, tiskový servis

Text: Tomáš Plachý / foto: NRC